Поради батькам
6 способів для мотивації вашої дитини
виконувати домашнє завдання.
З початком нового навчального року для багатьох батьків починається «війна» з дітьми. Виною цьому домашні завдання та їх виконання. У дітей ніколи не буває бажання витрачати час на їх виконання, адже вони з таким же успіхом можуть потратити цей час на прогулянки з друзями, сидіння за комп’ютером або перед телевізором.
Для багатьох батьків це серйозна проблема. Їм приходиться кожної ночі перевіряти наявність виконання домашніх завдань або стояти над своєю дитиною, щоб впевнитися, що завдання будуть виконані. Це дуже важко для обох сторін.
Життя стає набагато простішим, коли знаходиться спосіб мотивувати своїх дітей на виконання домашніх завдань. В багатьох сім’ях мотивація діє ефективніше ніж покарання.
1. Встановити постійний час для виконання домашнього завдання. Це повинно привчити дітей до раціонального використання часу. Цієї вимоги треба дотримуватися регулярно. В цей час телевізор, комп’ютер та інші відволікаючі фактори повинні бути усунені.
2. Придумайте систему винагород. Ви можете запропонувати винагороду за виконання домашнього завдання у встановлений час, за виконання роботи без помилок тощо. Подумайте, щоб могло стати гарною винагородою та змінюйте її за необхідності змінити мотивацію.
3. Відповідна винагорода. Це особливо важливо, якщо виконання завдання стає проблемою. Повне виконання заслужує винагороди; повільна робота або відмова закінчиться втратою довіри та стимулювання з боку батьків.
4. Треба знайти оптимальний варіант стимулювання або винагороди для дитини. Тим більше, що ваш тиждень відносно домашньої роботи розплановано, то не обов’язково щодня винагороджувати дитину. Ви можете встановити свої «правила», наприклад, дитина увесь тиждень працює, щоб отримати винагороду на вихідних.
5. Будьте наполегливішими. Навіть якщо ваша дитина, будь яким чином, опирається новим правилам, ви повинні стояти на своєму. Якщо ви самі приймете нові правила, то й діти згодом приймуть їх. Декілька днів «битв» відносно домашніх завдань, навіть якщо вони дуже серйозні, принесуть свої плоди.
6. Будьте завжди поряд. У дітей дуже часто виникають питання по виконанню домашніх завдань. В ідеалі ви хочете, щоб вони самі зрозуміли, як зробити роботу, але буде краще, якщо ви допоможете їм зрозуміти, про що запитується або, ще краще, покажете дитині як вирішити, наприклад, задачу. Ви допоможете дитині раз або два, а на третій він все виконає сам.
Окрім того, вам може допомогти правильний вибір «винагороди» за старання дитини. Наприклад, додатковий час біля телевізора чи за комп’ютером. Але все ж таки кращою винагородою для дитини та і для вас буде час, який ви проведете разом всією сім’єю. Спільний похід в парк чи музей, настільна гра в повному складі та й інші винагороди надихнуть вашу дитину швидше й краще виконувати свої домашні завдання.
Рекомендації для батьків випускників.
В кожній сім’ї, де є випускник, починаються переживання: «екзамени ідуть, душа протестує…». Ці слова, написані ще на
початку ХХ століття актуальні для випускників та їх батьків і сьогодні.
Атмосфера в сім’ї випускника в наш час є головним фактором успішної адаптації до підготовки та проходження ДПА та ЗНО, до соціально-психологічної адаптації в новій соціальній ситуації. В такій ситуації батьки повинні, перш за все, вміти володіти собою, розуміти емоційний стан своєї дитини, допомогти йому звільнитися від негативних емоцій, бути відповідальним, сильним, активним і в той же час, тактовним та чуйним. Батьки повинні допомогти випускнику в розвитку позитивного ставлення до себе шляхом уважного відношення, стимулювання його діяльності, створити атмосферу доброзичливості.
Пам’ятайте, що відсутність позитивного стимулювання та перевага негативної оцінки з боку батьків в процесі підготовки до ДПА та ЗНО випускника викликає почуття внутрішньої незахищеності, невпевненості в собі та страху перед майбутніми випробуваннями.
Для випускника є дуже важливою ваша психологічна підтримка, якщо він недостатньо гарно пройде ДПА та ЗНО та не вступить до ВНЗу. У випадку невдачі він гостро відчуває почуття розчарування, образи, вини за невиправдані надії батьків. Допомогти дитині вийти з цієї ситуації можете тільки, сприйміть її самі та допоможіть це зробити і дитині.
Щоб допомогти дитині підготуватися до іспитів, спробуйте змоделювати ситуацію випробувань разом з ним. Для цього поспілкуйтеся з випускниками минулих років, їх батьками, відвідайте ВНЗ, до якого буде вступати ваша дитина.
Підберіть найбільш оптимальні рішення ситуацій, які можуть виникнути під час ДПА та ЗНО, враховуючи індивідуально-психологічні та фізіологічні особливості вашої дитини. Знайти зараз літературу з аутотренінгів, саморегуляції, ауто релаксації не має проблеми. Якщо є така можливість, відвідайте психолога та виконуйте його рекомендації.
Життя без проблем не буває, тому у кожної людини є проблеми. Вирішивши одну, людина зіткається з іншою. Вміння сконцентруватися на позитивному в будь-якій ситуації допоможе заспокоїтися, зорієнтуватися та знайти вірне рішення , зменшити суб’єктивне значення проблемної ситуації.
Наприклад, скажіть: « Це для мене не так важливо, як здоров’я моєї дитини, як благополуччя моєї родини. Нічого страшного не відбулося! Все можливо виправити! «
Дуже багато можна досягнути, якщо в своїх діях керуватися принципами: «Я повинен!», «Я можу!». Людина налаштовує себе на успіх, здійснюючи дії само орієнтації на досягнення успішного результату.
ПОРАДИ БАТЬКАМ:
1.Не переживайте про кількість балів, які отримає дитина на ДПА та ЗНО, не критикуйте дитину після іспитів.
2.Поясніть дитині, що кількість балів не є досконалим виміром її можливостей.
3.Не збільшуйте тривогу дитини напередодні іспитів – це може негативно вплинути на результати тестування.
4.Підбадьорюйте дітей, хваліть їх за те, що вони роблять добре.
5.Посилюйте їх впевненість у собі. Так як чим більше дитина боїться невдачі, тим більш вірогідніше вона зробить помилки.
6.Спостерігайте за самопочуттям дитини, адже ніхто, окрім вас, не зможе вчасно побачити і попередити погіршення стану дитини, яке є наслідком перевтоми.
7.Контролюйте режим підготовки дитини, слідкуйте за тим, щоб не було перевантажень, поясніть, що вона повинна обов’язково чередувати заняття та відпочинок.
8.Забезпечте вдома зручне місце для занять та слідкуйте, щоб ніхто з домашніх не заважав.
9.Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, творог, горіхи, курага стимулюють роботу головного мозку.
ПОРАДИ БАТЬКАМ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ.
Під час інтенсивної розумової роботи рекомендується 4-5 разове харчування. Якщо менше то велика кількість харчових речовин викликає переповненість шлунку, кров проливає до нього і, відповідно порушується кровопостачання мозку, а це викликає в’ялість та сонливість. А якщо харчуватися більш частіше, то це відволікатиме від навчання та враховуючи гіподинамію може привести до збільшення маси тіла.
Харчування повинно бути середньої калорійності, повинна бути достатня кількість білків, вітамінів, рослинних жирів. Велика кількість тваринних жирів та крохмалю не бажана
Дуже важлива наявність в раціоні свіжих овочів та фруктів. Вони не тільки являються джерелом вітамінів, а й мають клітковину.
Окрім свіжих овочів та фруктів як джерело вітамінів треба їсти житній хліб, яйця, печінку.
Харчування учнів повинно бути направленим на те, щоб поповнювати організм тими речовинами, які по силенно «з’їдаються» гормонами стресу.
Вітамін А – зелені листкові овочі, морква, абрикоси, кабак.
Вітамін С- всі овочі та фрукти, а особливо цитрусові, чорна смородина, ківі, брокколі, капуста, шипшина.
Вітамін Є – соняшникова олія.
Вітаміни групи В – всі крупи, йогурт, печінка, кабак, авокадо, хліб з висівками, нежирне м’ясо та риба, горіхи, пивні дріжджі.
Магній – «зелені» овочі та трави, грейпфрути, інжир, морква, помідори, горіхи, гречка, вівсянка, горох.
Кальцій – молоко та молочні продукти.
Цинк – пісне м’ясо, морепродукти, яйця, сир, горіхи.
Холін – яєчні жовтки, яловича печінка, пророслі зерна пшениці.
Глюкоза – хліб з висівками, солодкі фрукти, мед.
Також при стресі організм потребує адаптогенів. До них відносяться женьшень, лимонник, солодка, ехінацея, зелений чай. Їх вживання визнане ефективним при нервовому виснажені, яке виникає під час напруженої розумової праці.
РЕКОМЕНДАЦІЇ УЧНЯМ
ПО ОРГАНІЦАІЇ ЕФЕКТИВНОГО НАВЧАННЯ.
Психологи з’ясували ряд факторів, які можуть надати велику допомогу під час підготовки до іспитів. Ці фактори пов’язані з підготовкою робочого місця та засвоєнням екзаменаційного матеріалу.
Ваше робоче місце.
Подивіться уважно на своє робоче місце стосовно того, допомагає воно чи заважає.
Зверніть увагу на можливі фактори, які вам заважають при роботі.
Зовнішні фактори, які заважають:
Шум
Музика
Події, які відбуваються перед вашими вікнами
Непрохані та часті гості
Розмови людей, які вас оточують
Дзвінки
Зовнішні фактори можуть дуже відчутно впливати на ефективність засвоєння матеріалу. Подивіться на кожний з них уважно. Не треба їх недооцінювати, особливо тоді, коли приходиться силою заставляти себе вчити, а особливо коли нецікавий матеріал.
Письмовий стіл:
Дуже маленький, щоб можна було розкласти увесь необхідний матеріал
На ньому дуже багато речей, які не мають відношення до навчання
Дуже близько лежать журнали, комікси
Знаходиться тільки потрібний матеріал
Власного письмового столу немає.
Стілець:
Занадто низький або зависокий
Зручний для роботи.
Освітлення:
Занадто слабке
Занадто сильне (сонячне проміння)
Достатнє та приємне.
Опалення:
Дуже холодно
Дуже жарко
Приємне.
Мій найкращий робочий час:
Зранку
Після обіду
Увечері
Вночі.
Оптимальне навчання передбачає не тільки оволодіння великим об’ємом навчального матеріалу, а й вмінням користуватися технічними засобами, які дозволяють зекономити час.
Якщо вірно застосовувати принципи психології навчання, то тоді набагато легше сприймається матеріал, а також зберігається.
ПОРАДИ УЧНЯМ
ПРО ТЕ, ЯК КРАЩЕ ЗАПАМ’ЯТОВУВАТИ
НАВЧАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ.
1.Ви запам’ятовуєте краще те, що розумієте. Не вчить нічого механічно напам’ять. Спробуйте те, що ви вчите зрозуміти, зробити власні визначення та узагальнення.
2.Ви запам’ятовуєте краще, якщо вчите частіше та менших об’ємах. Ви вчитеся успішніше, якщо не пізніше чим через день вчите матеріал, а потім з подвоєними інтервалами повторюєте так довго, поки не зможете задовільно відтворити його. Чому так? Тому, що зразу ж повторити матеріал, який ви тільки но вивчили не є ефективним, бо витрачається дуже багато часу.
3.Ви засвоюєте матеріал краще, якщо постійно проговорюєте його вголос.
4.Ви запам’ятовуєте щось краще, якщо повторюєте це ціле, ніж тоді, як ділите його на частини і кожну засвоюєте окремо.
5.Позитивне налаштування стимулює запам’ятовування. Ви можете посилити віру в свою пам’ ять, якщо будете постійно говорити: «З кожним днем я згадую все краще і краще». Якщо ви навіюєте собі, що у вас погана пам’ять, що ви не можете нічого запам’ятати, що ви постійно забуваєте, то ваша пам’ять отримує якби установку і дійсно погано працює.
6.Висока мотивація навчальної діяльності також позитивно впливає на стан пам’яті. Якщо ви цікавитеся тим, що вивчаєте, то ви запам’ятовуєте набагато краще.
7.Ви засвоюєте швидше і на довше зберігаєте матеріал, якщо регулярно робите невеликі перерви. Найбільш оптимально через кожні півгодини робити перерву на 2-3 хвилини, під час якої можна потягнутися, пройтися тощо. Приблизно через 1 годину занять треба зробити більш тривалу паузу, близько 5-7 хвилин, під час якої можна попити. Після 2 годин роботи треба відпочивати від 20 до 30 хвилин.
ЯК КРАЩЕ ЗАПАМ’ЯТАТИ:
1. Ви запам’ятаєте краще те, що зрозумієте. Прагніть зрозуміти те, що ви вчите та знайти власні визначення.
2. Вивчайте матеріал частіше, але в невеликих об’ємах.
3. Промовляйте вивчене вголос.
4. Повторюйте вивчений матеріал як одне ціле, а не діліть його на частини, щоб засвоїти кожну окремо.
5. Регулярно робіть маленькі перерви. Найбільш оптимальна перерва 5 хвилин через кожні півгодини. Через 1 годину занять треба зробити паузу більш тривалу.
Лёгкая школа для тяжёлых детей.
виконувати домашнє завдання.
З початком нового навчального року для багатьох батьків починається «війна» з дітьми. Виною цьому домашні завдання та їх виконання. У дітей ніколи не буває бажання витрачати час на їх виконання, адже вони з таким же успіхом можуть потратити цей час на прогулянки з друзями, сидіння за комп’ютером або перед телевізором.
Для багатьох батьків це серйозна проблема. Їм приходиться кожної ночі перевіряти наявність виконання домашніх завдань або стояти над своєю дитиною, щоб впевнитися, що завдання будуть виконані. Це дуже важко для обох сторін.
Життя стає набагато простішим, коли знаходиться спосіб мотивувати своїх дітей на виконання домашніх завдань. В багатьох сім’ях мотивація діє ефективніше ніж покарання.
1. Встановити постійний час для виконання домашнього завдання. Це повинно привчити дітей до раціонального використання часу. Цієї вимоги треба дотримуватися регулярно. В цей час телевізор, комп’ютер та інші відволікаючі фактори повинні бути усунені.
2. Придумайте систему винагород. Ви можете запропонувати винагороду за виконання домашнього завдання у встановлений час, за виконання роботи без помилок тощо. Подумайте, щоб могло стати гарною винагородою та змінюйте її за необхідності змінити мотивацію.
3. Відповідна винагорода. Це особливо важливо, якщо виконання завдання стає проблемою. Повне виконання заслужує винагороди; повільна робота або відмова закінчиться втратою довіри та стимулювання з боку батьків.
4. Треба знайти оптимальний варіант стимулювання або винагороди для дитини. Тим більше, що ваш тиждень відносно домашньої роботи розплановано, то не обов’язково щодня винагороджувати дитину. Ви можете встановити свої «правила», наприклад, дитина увесь тиждень працює, щоб отримати винагороду на вихідних.
5. Будьте наполегливішими. Навіть якщо ваша дитина, будь яким чином, опирається новим правилам, ви повинні стояти на своєму. Якщо ви самі приймете нові правила, то й діти згодом приймуть їх. Декілька днів «битв» відносно домашніх завдань, навіть якщо вони дуже серйозні, принесуть свої плоди.
6. Будьте завжди поряд. У дітей дуже часто виникають питання по виконанню домашніх завдань. В ідеалі ви хочете, щоб вони самі зрозуміли, як зробити роботу, але буде краще, якщо ви допоможете їм зрозуміти, про що запитується або, ще краще, покажете дитині як вирішити, наприклад, задачу. Ви допоможете дитині раз або два, а на третій він все виконає сам.
Окрім того, вам може допомогти правильний вибір «винагороди» за старання дитини. Наприклад, додатковий час біля телевізора чи за комп’ютером. Але все ж таки кращою винагородою для дитини та і для вас буде час, який ви проведете разом всією сім’єю. Спільний похід в парк чи музей, настільна гра в повному складі та й інші винагороди надихнуть вашу дитину швидше й краще виконувати свої домашні завдання.
Рекомендації для батьків випускників.
В кожній сім’ї, де є випускник, починаються переживання: «екзамени ідуть, душа протестує…». Ці слова, написані ще на
початку ХХ століття актуальні для випускників та їх батьків і сьогодні.
Атмосфера в сім’ї випускника в наш час є головним фактором успішної адаптації до підготовки та проходження ДПА та ЗНО, до соціально-психологічної адаптації в новій соціальній ситуації. В такій ситуації батьки повинні, перш за все, вміти володіти собою, розуміти емоційний стан своєї дитини, допомогти йому звільнитися від негативних емоцій, бути відповідальним, сильним, активним і в той же час, тактовним та чуйним. Батьки повинні допомогти випускнику в розвитку позитивного ставлення до себе шляхом уважного відношення, стимулювання його діяльності, створити атмосферу доброзичливості.
Пам’ятайте, що відсутність позитивного стимулювання та перевага негативної оцінки з боку батьків в процесі підготовки до ДПА та ЗНО випускника викликає почуття внутрішньої незахищеності, невпевненості в собі та страху перед майбутніми випробуваннями.
Для випускника є дуже важливою ваша психологічна підтримка, якщо він недостатньо гарно пройде ДПА та ЗНО та не вступить до ВНЗу. У випадку невдачі він гостро відчуває почуття розчарування, образи, вини за невиправдані надії батьків. Допомогти дитині вийти з цієї ситуації можете тільки, сприйміть її самі та допоможіть це зробити і дитині.
Щоб допомогти дитині підготуватися до іспитів, спробуйте змоделювати ситуацію випробувань разом з ним. Для цього поспілкуйтеся з випускниками минулих років, їх батьками, відвідайте ВНЗ, до якого буде вступати ваша дитина.
Підберіть найбільш оптимальні рішення ситуацій, які можуть виникнути під час ДПА та ЗНО, враховуючи індивідуально-психологічні та фізіологічні особливості вашої дитини. Знайти зараз літературу з аутотренінгів, саморегуляції, ауто релаксації не має проблеми. Якщо є така можливість, відвідайте психолога та виконуйте його рекомендації.
Життя без проблем не буває, тому у кожної людини є проблеми. Вирішивши одну, людина зіткається з іншою. Вміння сконцентруватися на позитивному в будь-якій ситуації допоможе заспокоїтися, зорієнтуватися та знайти вірне рішення , зменшити суб’єктивне значення проблемної ситуації.
Наприклад, скажіть: « Це для мене не так важливо, як здоров’я моєї дитини, як благополуччя моєї родини. Нічого страшного не відбулося! Все можливо виправити! «
Дуже багато можна досягнути, якщо в своїх діях керуватися принципами: «Я повинен!», «Я можу!». Людина налаштовує себе на успіх, здійснюючи дії само орієнтації на досягнення успішного результату.
ПОРАДИ БАТЬКАМ:
1.Не переживайте про кількість балів, які отримає дитина на ДПА та ЗНО, не критикуйте дитину після іспитів.
2.Поясніть дитині, що кількість балів не є досконалим виміром її можливостей.
3.Не збільшуйте тривогу дитини напередодні іспитів – це може негативно вплинути на результати тестування.
4.Підбадьорюйте дітей, хваліть їх за те, що вони роблять добре.
5.Посилюйте їх впевненість у собі. Так як чим більше дитина боїться невдачі, тим більш вірогідніше вона зробить помилки.
6.Спостерігайте за самопочуттям дитини, адже ніхто, окрім вас, не зможе вчасно побачити і попередити погіршення стану дитини, яке є наслідком перевтоми.
7.Контролюйте режим підготовки дитини, слідкуйте за тим, щоб не було перевантажень, поясніть, що вона повинна обов’язково чередувати заняття та відпочинок.
8.Забезпечте вдома зручне місце для занять та слідкуйте, щоб ніхто з домашніх не заважав.
9.Зверніть увагу на харчування дитини. Такі продукти, як риба, творог, горіхи, курага стимулюють роботу головного мозку.
ПОРАДИ БАТЬКАМ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ ХАРЧУВАННЯ.
Під час інтенсивної розумової роботи рекомендується 4-5 разове харчування. Якщо менше то велика кількість харчових речовин викликає переповненість шлунку, кров проливає до нього і, відповідно порушується кровопостачання мозку, а це викликає в’ялість та сонливість. А якщо харчуватися більш частіше, то це відволікатиме від навчання та враховуючи гіподинамію може привести до збільшення маси тіла.
Харчування повинно бути середньої калорійності, повинна бути достатня кількість білків, вітамінів, рослинних жирів. Велика кількість тваринних жирів та крохмалю не бажана
Дуже важлива наявність в раціоні свіжих овочів та фруктів. Вони не тільки являються джерелом вітамінів, а й мають клітковину.
Окрім свіжих овочів та фруктів як джерело вітамінів треба їсти житній хліб, яйця, печінку.
Харчування учнів повинно бути направленим на те, щоб поповнювати організм тими речовинами, які по силенно «з’їдаються» гормонами стресу.
Вітамін А – зелені листкові овочі, морква, абрикоси, кабак.
Вітамін С- всі овочі та фрукти, а особливо цитрусові, чорна смородина, ківі, брокколі, капуста, шипшина.
Вітамін Є – соняшникова олія.
Вітаміни групи В – всі крупи, йогурт, печінка, кабак, авокадо, хліб з висівками, нежирне м’ясо та риба, горіхи, пивні дріжджі.
Магній – «зелені» овочі та трави, грейпфрути, інжир, морква, помідори, горіхи, гречка, вівсянка, горох.
Кальцій – молоко та молочні продукти.
Цинк – пісне м’ясо, морепродукти, яйця, сир, горіхи.
Холін – яєчні жовтки, яловича печінка, пророслі зерна пшениці.
Глюкоза – хліб з висівками, солодкі фрукти, мед.
Також при стресі організм потребує адаптогенів. До них відносяться женьшень, лимонник, солодка, ехінацея, зелений чай. Їх вживання визнане ефективним при нервовому виснажені, яке виникає під час напруженої розумової праці.
РЕКОМЕНДАЦІЇ УЧНЯМ
ПО ОРГАНІЦАІЇ ЕФЕКТИВНОГО НАВЧАННЯ.
Психологи з’ясували ряд факторів, які можуть надати велику допомогу під час підготовки до іспитів. Ці фактори пов’язані з підготовкою робочого місця та засвоєнням екзаменаційного матеріалу.
Ваше робоче місце.
Подивіться уважно на своє робоче місце стосовно того, допомагає воно чи заважає.
Зверніть увагу на можливі фактори, які вам заважають при роботі.
Зовнішні фактори, які заважають:
Шум
Музика
Події, які відбуваються перед вашими вікнами
Непрохані та часті гості
Розмови людей, які вас оточують
Дзвінки
Зовнішні фактори можуть дуже відчутно впливати на ефективність засвоєння матеріалу. Подивіться на кожний з них уважно. Не треба їх недооцінювати, особливо тоді, коли приходиться силою заставляти себе вчити, а особливо коли нецікавий матеріал.
Письмовий стіл:
Дуже маленький, щоб можна було розкласти увесь необхідний матеріал
На ньому дуже багато речей, які не мають відношення до навчання
Дуже близько лежать журнали, комікси
Знаходиться тільки потрібний матеріал
Власного письмового столу немає.
Стілець:
Занадто низький або зависокий
Зручний для роботи.
Освітлення:
Занадто слабке
Занадто сильне (сонячне проміння)
Достатнє та приємне.
Опалення:
Дуже холодно
Дуже жарко
Приємне.
Мій найкращий робочий час:
Зранку
Після обіду
Увечері
Вночі.
Оптимальне навчання передбачає не тільки оволодіння великим об’ємом навчального матеріалу, а й вмінням користуватися технічними засобами, які дозволяють зекономити час.
Якщо вірно застосовувати принципи психології навчання, то тоді набагато легше сприймається матеріал, а також зберігається.
ПОРАДИ УЧНЯМ
ПРО ТЕ, ЯК КРАЩЕ ЗАПАМ’ЯТОВУВАТИ
НАВЧАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ.
1.Ви запам’ятовуєте краще те, що розумієте. Не вчить нічого механічно напам’ять. Спробуйте те, що ви вчите зрозуміти, зробити власні визначення та узагальнення.
2.Ви запам’ятовуєте краще, якщо вчите частіше та менших об’ємах. Ви вчитеся успішніше, якщо не пізніше чим через день вчите матеріал, а потім з подвоєними інтервалами повторюєте так довго, поки не зможете задовільно відтворити його. Чому так? Тому, що зразу ж повторити матеріал, який ви тільки но вивчили не є ефективним, бо витрачається дуже багато часу.
3.Ви засвоюєте матеріал краще, якщо постійно проговорюєте його вголос.
4.Ви запам’ятовуєте щось краще, якщо повторюєте це ціле, ніж тоді, як ділите його на частини і кожну засвоюєте окремо.
5.Позитивне налаштування стимулює запам’ятовування. Ви можете посилити віру в свою пам’ ять, якщо будете постійно говорити: «З кожним днем я згадую все краще і краще». Якщо ви навіюєте собі, що у вас погана пам’ять, що ви не можете нічого запам’ятати, що ви постійно забуваєте, то ваша пам’ять отримує якби установку і дійсно погано працює.
6.Висока мотивація навчальної діяльності також позитивно впливає на стан пам’яті. Якщо ви цікавитеся тим, що вивчаєте, то ви запам’ятовуєте набагато краще.
7.Ви засвоюєте швидше і на довше зберігаєте матеріал, якщо регулярно робите невеликі перерви. Найбільш оптимально через кожні півгодини робити перерву на 2-3 хвилини, під час якої можна потягнутися, пройтися тощо. Приблизно через 1 годину занять треба зробити більш тривалу паузу, близько 5-7 хвилин, під час якої можна попити. Після 2 годин роботи треба відпочивати від 20 до 30 хвилин.
ЯК КРАЩЕ ЗАПАМ’ЯТАТИ:
1. Ви запам’ятаєте краще те, що зрозумієте. Прагніть зрозуміти те, що ви вчите та знайти власні визначення.
2. Вивчайте матеріал частіше, але в невеликих об’ємах.
3. Промовляйте вивчене вголос.
4. Повторюйте вивчений матеріал як одне ціле, а не діліть його на частини, щоб засвоїти кожну окремо.
5. Регулярно робіть маленькі перерви. Найбільш оптимальна перерва 5 хвилин через кожні півгодини. Через 1 годину занять треба зробити паузу більш тривалу.
Лёгкая школа для тяжёлых детей.